წლევანდელი ''Game of the Year'' დაჯილდოება, 13 დეკემბერს, ლოს ანჯელესში, კალიფორნიაში გაიმართა. დაჯილდოებაზე გამოვლინდა საუკეთესო თამაშები სხვადასხვა კატეგორიებში: როლური თამაში, სპორტული თამაში, საბრძოლო თამაში, საუკეთესო ელ. სპორტის ლიგა და სხვა.
წარმოგიდგენთ დაჯილდოება ''წლის თამაშის'' გამარჯვებულებსა და ნომინანტებს.
კატეგორია: წლის საუკეთესო თამაში.
ნომინანტები:
- Control
- Death Standing
- Super Smash Bros. Ultimate
- Resident Evil 2
- Sekiro: Shadows Die Twice
- The Outer Worlds
გამარჯვებული:
კატეგორია: თამაშის საუკეთესო რეჟისურა
ნომინანტები:
- Control
- Death Stranding - გამარჯვებული
- Resident Evil 2
- Sekiro: Shadows Die Twice
- The Outer Worlds
კატეგორია: საუკეთესო სიუჟეტი
ნომინანტები:
- A Plague Tale: Innocence
- Control
- Death Stranding
- Disco Elysium - გამარჯვებული
- The Outer Worlds
კატეგორია: საუკეთესო ვიზუალური რეჟისურა:
ნომინანტები:
- Control - გამარჯვებული
- Death Stranding
- Gris
- Sayonara Wild Hearts
- Sekiro: Shadows Die Twice
- The Legend of Zelda: Link's Awakening
კატეგორია: საუკეთესო საუნდტრეკი
ნომინანტები:
- Cadence of Hyrule
- Death Stranding - გამარჯვებული
- Devil May Cry 5
- Kingdom Hearts III
- Sayonara Wild Hearts
კატეგორია: საუკეთესო აუდიო დიზაინი:
ნომინანტები:
- Call of Duty: Modern Warfare - გამარჯვებული
- Control
- Death Stranding
- Gears 5
- Resident Evil 2
- Sekiro: Shadows Die Twice
კატეგორია: საუკეთესო პერფორმანსი
ნომინანტები:
- Ashly Burch, პერსონაჟი: Parvati Holcomb, The Outer Worlds
- Courtney Hope პერსონაჟი: Jesse Faden, Control
- Laura Bailey პერსონაჟი: Gears 5
- Mads Mikkelsen პერსონაჟი: Cliff, Death Stranding - გამარჯვებული
- Matthew Porretta პერსონაჟი: Dr. Casper Darling, Control
- Norman Reedus პერსონაჟი: Sam Porter Bridges, Death Stranding
კატეგორია: საუკეთესო დამოუკიდებელი (Indie) თამაში
ნომინანტები:
- Baba Is You (Hempuli)
- Disco Elysium (ZA/UM) - გამარჯვებული
- Katana ZERO (Askiisoft/Devoler)
- Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna)
- Untitled Goose Game (House House/Panic)
კატეგორია: საუკეთესო თამაში სმარტფონისათვის
ნომინანტები:
- Call of Duty: Mobile - გამარჯვებული
- GRINDSTONE
- Sayonara Wild Hearts
- Sky: Children of Light
- What the Golf?
კატეგორია: საუკეთესო VR/AR თამაში:
ნომინანტები:
- Asgard's Wrath
- Blood & Truth
- Beat Saber (Beat Games) - გამარჯვებული
- No Man's Sky
- Trover Saves the Universe
კატეგორია: საუკეთესო დინამიური (action) თამაში
ნომინანტები:
- Apex Legends
- Astral Chain
- Call of Duty: Modern Warfare
- Devil May Cry 5 - გამარჯვებული
- Gears 5
- Metro Exodus
კატეგორია: საუკეთესო სათავგადასავლო თამაში
ნომინანტები:
- Borderlands 3
- Control
- Death Stranding
- Resident Evil 2
- The Legend of Zelda: Link's Awakening
- Sekiro: Shadows Die Twice - გამარჯვებული
კატეგორია: საუკეთესო საბრძოლო თამაში
ნომინანტები:
- Dead or Alive 6
- Jump Force
- Mortal Kombat 11
- Samurai Showdown
- Super Smash Bros. Ultimate - გამარჯვებული
საუკეთესო როლური თამაში (RPG):
ნომინანტები:
- Disco Elysium - გამარჯვებული
- Final Fantasy XIV
- Kingdom Hearts III
- Monster Hunter World: Iceborne
- The Outer Worlds
საუკეთესო სტრატეგიული თამაში:
ნომინანტები:
- Age of Wonders: Planetfall
- Anno 1800
- Fire Emblem: Three Houses - გამარჯვებული
- Total War: Three Kingdoms
- Tropico 6
- Wargroove
საუკეთესო სპორტული/რეისინგ თამაში:
ნომინანტები:
- Crash Team Racing Nitro-Fueled - გამარჯვებული
- DiRT Rally 2.0
- eFootball Pro Evolution Soccer 2020
- F1 2019
- FIFA 20
საუკეთესო მულტიფლეიერი:
ნომინანტები:
- Apex Legends - გამარჯვებული
- Borderlands 3
- Call of Duty: Modern Warfare
- Tetris 99
- Tom Clancy's The Division 2
საუკეთესო თამაში ელ. სპორტში:
ნომინანტები:
- Counter-Strike: Global Offensive
- DOTA2
- Fortnite
- League of Legends - გამარჯვებული
- Overwatch
საუკეთესო გუნდი ელ. სპორტში:
ნომინანტები:
- Astralis (CS:GO)
- G2 Esports (LOL) - გამარჯვებული
- OG (DOTA2)
- San Francisco Shock (OWL)
- Team Liquid (CS:GO)
საუკეთესო მატჩი ელ. სპორტში:
ნომინანტები:
- 2019 Overwatch League Grand Finals
- EVO 2019
- Fortnite World Cup
- IEM Katowice 2019
- League of Legends World Championship 2019 - გამარჯვებული
- The International 2019
საუკეთესო მოთამაშე ელ. სპორტში:
ნომინანტები:
- Kyle ‘Bugha’ Giersdorf (Immortals, Fortnite) - გამარჯვებული
- Lee ‘Faker’ Sang-hyeok (SK Telecom, League of Legends)
- Luka ‘Perkz’ Perkovic (G2 Esports, League of Legends)
- Oleksandr ‘S1mple’ Kostyliev (Natus Vincere, CSGO)
- Jay ‘Sinatraa’ Won (SF Shock, Overwatch)
საუკეთესო მწვრთნელი ელ. სპორტში:
ნომინანტები:
- Eric ‘adreN’ Hoag (Team Liquid, CS:GO)
- Nu-ri ‘Cain’ Jang (Team Liquid, LOL)
- Fabian ‘GrabbZ’ Lohmann (G2 Esports, LOL)
- Kim ‘Kkoma’ Jeong-gyun (SK Telecom T1, LOL)
- Titouan ‘Sockshka’ Merloz (OG, DOTA2)
- Danny ‘Zonic’ Sørensen (Astralis, CSGO) - გამარჯვებული
კომენტარები