Thumbnail

თბილისის გრან პრი | ქართველი ძიუდოისტების მეტოქეები ცნობილია

ჯიმი ოლსენი პროფილის ფოტო
ჯიმი ოლსენი
  • თბილისის გრან პრის წილისყრის შედგები
  • თბილისის გრან პრი 29 მარტს დაიწყება და 31 მარტს დასრულდება

29 მარტიდან 31 მარტის ჩათვლით, თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში თბილისის გრან პრი გაიმართება ძიუდოში. დღეს თბილისის გრან პრიზე ქართველი ძიუდოისტების მეტოქეები გაირკვა.

სამწუხაროა, რომ გურამ თუშიშვილი თბილისში ვერ იასპარეზებს. ის ძიუდოს საერთაშორისო ფედერაციამ ყაზახური ჭიდაობის ტურნირში მონაწილეობის გამო, ორთვიანი დისკვალიფიკაციით დასაჯა. საქართველოს ნაკრები ვაჟთა შორის 28 ძიუდოისტით ასპარეზობს, ხოლო გოგონებში 9 ძიუდოისტით გამოდის.

თბილისის გრან პრი. ვაჟთა წილისყრა

- 60 კგ

პირველი ბადე: ირაკლი კუპატაძე V ჰაკმერდი ჯუმაიევი (თურქმენეთი)

მეორე ბადე: თემურ ნოზაძე V ბალაბაი აღაიევი (აზერბაიჯანი)

მესამე ბადე: ლუხუმ ჩხვიმიანი (II წრე) - გეორგიო კოროციდისი (საბერძნეთი) V ჟაკსიბეკ ზენისბეკი (ყაზახეთი)

მეოთხე ბადე: ჯაბა პაპინაშვილი (II წრე) V დილშოტ ხალმატოვი (უკრაინა)

- 66 კგ

პირველი ბადე: გიორგი გუგულაშვილი (II წრე) V დმიტრი შერშანი (ბელორუსი)

მეორე ბადე: ნიკო ჭიკაიძე (II წრე) V არტემ ფალკივსკი (უკრაინა)

მესამე ბადე: ბაგრატ ნინიაშვილი (II წრე) V ნეითონ ბარნსი (ირლანდია)

მეოთხე ბადე: გიორგი თუთაშვილი (II წრე) V სერჟიუ ოლეინიკი (პორტუგალია)

- 73 კგ

პირველი ბადე: ფრიდონ გიგანი V ჩოიჯილსურენ განბოლდი (მონღოლეთი)

მეორე ბადე: ვალერი იაშვილი (II წრე) V დმიტრი მინკუ (ბელორუსი)

მესამე ბადე: გიორგი ჩიხელიძე (II წრე) V შატლიკ ჟუმანიაზოვი (თურქმენეთი)

მეოთხე ბადე: ლაშა გიუნაშვილი (II წრე) V ვადიმ შოკა (ბელორუსი)

- 81 კგ

პირველი ბადე: გიორგი კაციაშვილი (II წრე) V ჰანს კონრადი (გერმანია)

მეორე ბადე: ბექა დონღვანი (II წრე) - კამოლიდინ რასულოვი (უზბეკეთი) V ვასილეიოს ბალამპანაშვილი (საბერძნეთი)

მესამე ბადე: ტატო გრიგალაშვილი (II წრე) V დაიანჩ ომიროვი (თურქმენეთი)

მეოთხე ბადე: კობა მჭედლიშვილი (II წრე) V მატეო მარკონჩინი (იტალია)

- 90 კგ

პირველი ბადე: გიორგი პაპუნაშვილი V სირილ გროსკლაუსი (შვეიცარია)

მეორე ბადე: ბექა ღვინიაშვილი V ნანტენაინა ფინესი (სეიშელის კუნძულები)

მესამე ბადე: ავთანდილ ჭრიკიშვილი V ვიქტარ კლიავუსაუ (ბელარუსი)

მეოთხე ბადე: უშანგი მარგიანი V დავლათ ბობონოვი (უზბეკეთი)

- 100 კგ

პირველი ბადე: ლაშა ტაველური V კაროლის ბაუზა (ლიეტუვა)

მეორე ბადე: გიორგი ბერიაშვილი V ჟასულან მუხამეტხანოვი (ყაზახეთი)

მესამე ბადე: ონისე სანებლიძე V ელ ეი სმიტი (აშშ)

მეოთხე ბადე: გიორგი ჩიქოვანი V არსენ ხანძიანი (სომხეთი)

+ 100 კგ

პირველი ბადე: ონისე ბუღაძე (II წრე) v ვახიდ დაურბეკოვი (რუსეთი)

მეორე ბადე: გელა ზაალიშვილი (II წრე) V ვინჩენცო დარკო (იტალია)

მესამე ბადე: ადამ ოქრუაშვილი (II წრე) V ვიტო დრაგიჩი (სლოვენია)

მესამე ბადე: ლევან მატიაშვილი (II წრე) V აიაქს ტადეჰარა (აშშ)

ქალთა წილისყრა

- 48 კგ

პირველი ბადე: მარიამ ციხელაშვილი V ნატალია ბირჯიდა (ბრაზილია)

მეორე ბადე: მარი მახარაშვილი V კიმბერლი რენიკსი (დიდი ბრიტანეთი)

მესამე ბადე: ნატალია ყიფშიძე V აზიზა ნაზაროვა (თურქმენეთი)

- 52 კგ

პირველი ბადე: ტატიან ლევიცკა-შუკვანი V გულბადამ ბაბამურატოვა (თურქმენეთი)

მეოთხე ბადე: მარიამ ჯანაშვილი V ფაიზა მოკდარი (საფრანგეთი)

- 57 კგ

პირველი ბადე: ეთერ ლიპარტელიანი V ანაილის დორვინი (კუბა)

- 63 კგ

პირველი ბადე: მზია ბებოშვილი (II წრე) V მარტინა ტრაიდოსი (გერმანია)

- 70 კგ

პირველი ბადე: მარიამ ჭანტურია (II წრე) V ლაურა ვარგას კოხი (გერმანია)

+ 78 კგ

მეოთხე ბადე: სოფიო სომხიშვილი V ელეონორა გერი (იტალია)

კომენტარები

ბოლო ამბები